روز طلایی کاراته کاران ایران؛ مدال خوش رنگ طلا بر گردن مهدی زاده و حسن نیا

[ad_1]

امیر مهدی زاده مدال طلای وزن 60-کیلوگرم رقابتهای قهرمانی آسیا قزاقستان را کسب کرد.

به گزارش گروه ورزشی آنا از سایت فدراسیون کاراته، در فینال وزن 60-کیلوگرم، امیرمهدی زاده در فینال مقابل صدرالدین سایماتوف از ازبکستان قرار گرفت و پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه مهدی زاده در هانتی 3 بر 2 برنده شد و به مدال طلا رسید.

او در اولین مبارزه موفق شد نماینده مالزی را 4 بر صفر شکست دهد. در ادامه نماینده ژاپن را 7 بر 2 مغلوب کرد و در نیمه نهایی مقابل حریفی از عربستان 4 بر 3 به برتری رسید و راهی دور پایانی شد.

همچنین مجید حسن نیا کاراته کا وزن 55- کیلوگرم تیم ملی بزرگسالان ایران به مدال طلای رقابتهای قهرمانی آسیا در قزاقستان دست یافت. حسن نیا در فینال مقابل آندره آکتوف ازقزاقستان قرار گرفت و با نتیجه 4 بر یک به برتری رسید و مدال طلای این وزن را بدست آورد. او در حالی که یک بر یک بود و با قانون سنشو حریف قزاق برنده بود اما در ثانیه آخر حسن نیا با یک ضربه 3 امتیازی برنده شد و مدال طلا گرفت.

او ابتدا نماینده ازبکستان را 4 بر یک برد.سپس نماینده قرقیزستان را یک بر صفر از پیش رو برداشت. حسن نیا در سومین مبارزه و در نمیه نهایی مقابل کاراته کایی از عربستان قرار گرفت و با نتیجه 6 بر 3 پیروز شد و به دور فینال راه یافت.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *