تجمع سهامداران کنتورسازی در تالار بورس قابل دفاع نیست

[ad_1]

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: هر چند باید به سهامداران شرکت کنتورسازی که مالباخته هستند برای پیگیری حقوق‌شان حق داد، اما تجمع اعتراضی آنان در تالار حافظ قابل دفاع نیست.

به گزارش گروه اقتصادی آنا از سنا، علیرضا باغانی با اشاره به تجمع سهامداران شرکت کنتورسازی در بورس طی روزهای گذشته گفت: این دسته از سهامداران پس از بازگشایی نماد این شرکت یعنی از 26 اسفند 94 تا 13 شهریور 95، سهام شرکت کنتورسازی را در قیمتهای 7500 تومان، 8300 تومان تا قیمتهای 4500 تومان خریداری کرده‌اند و حالا با قفل بزرگی به نام توقف نماد مواجه هستند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: نگاهی به وضعیت این شرکت نشان می‌دهد قرارداد بزرگ کنتورسازی در رابطه با صندوق‌های فروشگاهی که بدلیل انتشار خبر آن، سرمایه زیادی را در بورس جذب این شرکت کرد، حالا تقریبا منتفی شده است و تا این لحظه سهامداران کنتورسازی یک مالباخته محسوب می‌شوند.

وی با بیان این که مالباخته به فردی اطلاق می‌شود که به هر دلیلی اصل سرمایه یا اصل و فرع سرمایه خود را از دست داده است، اذعان کرد: بنابراین این افراد باید در مراجع قانونی علیه هر شخص یا سازمانی که آن را در زیان خود مقصر می‌دانند، اقامه دعوی کنند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بنابراین هیات داوری بورس، دادسرای ویژه جرایم اقتصادی و دادگاه های عمومی و انقلاب همه از جمله مراجع قضایی هستند که حتی سهامداران به طور فردی می‌توانند به آنها مراجعه کرده و اقامه دعوی کنند.

باغانی خاطر نشان کرد: هر چند سهامداران شرکت کنتورسازی از حق و حقوق مسلمی در رابطه این رخداد وجود دارد اما تحرکات اعتراضی آنان بویژه تجمع اخیرشان در تالار حافظ از منطق بدور است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *